טיפאני ג׳ונסטון

ארה״ב
התחילה ב-1988

אודות אמן האיפור

טיפני ג׳ונסטון

עבור טיפני ג׳ונסטון, איפור זורם בדם. היא נולדה וגדלה בסאות׳ לייק טאהו, בקליפורניה, שם הכירה לראשונה את עולם האיפור דרך אמא שלה, ועקבה אחריה לעבודה מאחורי הקלעים של קזינו, בהם הופיעו כוכבי שנות השבעים כמו הלן רדי, קוני סטיבנס וקארו. ״הייתי בת קצת יותר משנתיים, אבל יש לי זיכרון ברור בו הייתי מאחורי הקלעים עם אמא שלי, שאיפרה את הלקוחות שלה באיפור זוהר״, היא נזכרת. אמה דבורה היתה דוגמנית שיער של וידאל ששון ולימדה את עצמה את רזי עיצוב השיער והאיפור וגם למדה באקדמיה של ששון, ומאז נשארה השראה גדולה לחייה של טיפני. כאן היא מספרת על אהבתה הגדולה לאיפור.

Beauty Buff

״בתיכון, כשילדים אחרים היו מסתובבים ליד הסופר מרקט, אני העדפתי ללכת ל- Granite Fifth Avenue, סלון הביוטי של אמא שלי, אחרי בית הספר ולעשות טאצ׳אפים ללקוחות שלה. אהבתי גם לצפות בתהליך של אמא שלי מתכוננת לעבודה. המוזיקה הנכונה הייתה תמיד ברקע, ולבסוף היא היתה מפזרת את הבושם שלה, Cinnanar; הייתי מרותקת לאפקט השינוי - היא היתה הופכת מאישה טבעית לדמות מצוייר משל עצמה. היא השתמשה בשלוש שכבות של ריסים מלאכותיות בפעם אחת. זה היה מדהים לראות איך הכל נראה כמו טכניקולור - בהיר יותר, יפה יותר ומרגש יותר״.

שירות שפתיים

״חלמתי להיות אמנית איפור אבל חשבתי שזה לא ריאלי ׳ליהנות׳ מעבודה. לאורך שנותיי בקולג׳, בנוסף להתמחות באקדמיה לאמנות, עבדתי כמאפרת בפרילנס, וביום סיום הלימודים שלי ב-1995, קיבלתי טלפון ממישהו במאק. מישהי מהכיתה שלי בסטטיסטיקה המליצה עלי לחבר שלה שהיה מנהל אזורי. נפגשתי איתו והוא ניחש באיזה ליפסטיק השתמשתי - Folio, של מאק. הדבר הבא שקרה הוא ששכרו את שירותיי כמנהלת קריאייטיבית. אני עדיין מציירת כמובן, מצבעי טמפרה ועד אבקות אפויות ותבליני מטבח לצלליות. קופסת הצבעים שלי מלאה במברשות מאק ישנות - למעשה ציירתי פעם ציור שלם עם איפור של מאק.״

נערת קליפורניה

״אחרי שנים רבות כמדריכה הפכתי לאמנית איפור בכירה בסן פרנסיסקו ב-1998. עברתי ללוס אנג׳לס ב-2004, ואני גרה כאן עכשיו ועובדת כאחת מאמניות האיפור המציגות בתכנית טלויזיה, בנוסף להכל! אני גם עובדת מאחורי הקלעים של שבוע האופנה בניו יורק, מילאנו ופריז. היתה לי הזכות לעבוד עם לקוחות מאוד חשובים, כמו אל גור (שלימד אותי הרבה על התחממות גלובאלית), ורה פרמיגה, קירסטן וורן, קירה סדג׳וויק, פנטזיה ברינו, פראן דרשק ומיק ג׳אגר״.