פיבי אינגליש ואינגה גרוגנארד

אמנות המהפך... המעצבת פיבי אינגליש והאמנית אינדה גרוגנארד משוחחות על הפחת חיים בקולקציות

סדרת 'נולדו לאופנה' מחברת בין מעצבי אופנה מובילים ואמני איפור לשיחה כנה על יצירתיות, שיתופי פעולה ומסלולי תצוגות האופנה

היא אולי רק סיימה את לימודיה בסנטרל סנט מרטינ׳ס הנחשב לפני ארבע שנים, אבל המעצבת הלונדונית פיבי אינגליש כבר בנתה לעצמה שם כמאסטרית בעבודות יד ומרקמים. היא הרוויחה את מקומה ברשימה של מגזין פורבס המדרג 30 אנשים מתחת לגיל 30, קיימה תערוכת סולו העוקבת אחר עבודתה היצירתית, ועיצוביה נמכרים ב'דובר סטריט מרקט' הנחשב מניו יורק ועד טוקיו.

תשומת הלב שלה לפרטים משתקפת בשיתוף הפעולה שלה עם אמנית האיפור האגדתית אינגה גרוגנארד, אשר איתה היא עובדת מאז שהסטייליסטית גרייס קאמינגס הכירה ביניהן לפני שתי עונות. האסתטיקה של גרוגנארד משתלבת עם אהבתה של אינגליש לסגנון הדארק והיא מפורסמת בזכות שיתופי הפעולה שלה עם מותגים ודמויות מרדניות בשלושת העשורים האחרונים באופנה, כמו הזרם הידוע Antwerp Six, בית מרטין מרג׳יאלה ובעלה, הצלם רונלד סטופס.

עבור קולקציית אביב/קיץ 2016, הדוגמניות בתצוגה מצאו את עצמן מאופרות באיילינר עדין בגוון אדום-דם מכושף - טאץ׳ לא צפוי שהביא תחושה של מסתוריות לקולקציה השמיימית שעיצבה אינגליש.

פיבי: שיתוף הפעולה שלנו הולך ומתעצם... העונה הראשונה עסקה יותר באור ובפני השטח, במאט ובמבריק - אז התחלנו ממש בעדינות. אז, בעונה השניה, כשצבעת את הריסים של כל הדוגמניות בזהב, זה הפך ליותר יוקרתי. אני מרגישה שהעונה הזאת נראית עוצמתית ומרגשת...

אינגה: מה שעזר לי מאוד בעונה הזאת זה שיש בקולקציה דגמים באדום, אז חשבתי שאולי כדאי שנעשה משהו עם זה, אבל עדיין נשמור על עדינות ושבריריות. את אף פעם לא נותנת לי רפרנסים לאיפור, אני רק מקבלת חתיכות מהבדים או מהצבעים, כל החתיכות הקטנות האלה...

פיבי: זה לגמרי מעורפל! אני מצטערת.

אינגה: אבל אני מכירה את הדרך שבה את יוצרת את הקולקציות שלך ומה את מייצגת.

פיבי:יש אנשים שמתקשרים ללא מילים - הם יכולים לעשות את זה על ידי רגשות. אני חושבת שאת אחד מהאנשים האלה. הבנתי בשלב די מוקדם שאני לא צריכה לשלוח לך מאמר על איך שאני מרגישה או לתאר את ״האישה שלי״ העונה או משהו כזה. איכשהו, גם בלי להיות אפילו באותה מדינה שאני נמצאת בה, את יכולה להרגיש את זה. זה כאילו שאת תופסת את זה באוויר, רק מכמה דברים קטנים...

״אני חושבת שפיתחת אצלי את המודעות על כמה מהפכני איפור יכול להיות, על האופן בו הוא יכול להעצים את הקולקציה שלי באופן משמעותי״. - פיבי אינגליש.

אינגה: אני חושבת שאת צריכה לעשות משהו מסוג כזה. אבל זה אורגני באופן מסויים. איתך העניין הוא תמיד סביב שקיפויות ומרקמים, אז אני יודעת איך לאפר את העור - וזה תמיד החלק המועדף עלי, בגלל שאני לעולם לא יוצאת שכבות של איפור, הוא חייב להתרומם, ועוסק באופן שהאור תופס את הפנים. הכל מתחיל מזה. ואז את יכולה להוסיף את הפרטים הקטנים שאת חושבת שהם חשובים בעונה הנוכחית.

פיבי: כשרק התחלתי לשתף איתך פעולה, אני חושבת שפיתחת אצלי את המודעות על כמה מהפכני איפור יכול להיות, על האופן בו הוא יכול להעצים את הקולקציה שלי באופן משמעותי. הבנות מגיעות בתור עצמן, אבל אחרי שאת מסיימת לאפר אותך זה כאילו נשמת חיים לתוכן, כאילו שהן פתאום הפכו להיות הקולקציה. זה כמו משחק - הן לא מדברות, אלא הן מופיעות והאיפור הוא חלק כל כך מכריע בהופעה. לראות אותן עוברות מהפך בתוך שעות ספורות לתוך החזון שלך לאותה העונה - זה מדהים.

אינגה: זה נכון, איפור גורם לדברים להיות מושלמים. זה חלק מהדימוי ואת יכולה לחזק דברים עם איפור ושיער, כמו עם האופן שבו את בוחרת את הדוגמניות שלך. את רוצה להציג את מה שאת מרגישה העונה, למרות שלפעמים לא מדובר רק בחורף או בקיץ - יש לך זהות שתמיד תהיה חלק מהכל.

פיבי: זה מה שנחמד בך, שאת אוהבת את התהליך, לא רק את הדמות הסופית.

אינגה: הו כן, אני אוהבת את זה! אני אוהבת את תהליך החשיבה, אני אוהבת את העניינים האלה סביבי. גם כשאני הולכת לישון או נוסעת בעולם, אני עדיין עובדת, בגלל שיש לי כל כך הרבה עניינים. ואז, ממש בסוף, אני אומרת, ״לא, אני הולכת לעשות את זה״. לא מדובר באגו שלי, זה לא קשור בשם שלי. מדובר במה שאני יכולה לעשות, לחבר את זה עם הניסיון שלי - זה הדבר הכי חשוב. זו לא עבודה - זו תשוקה.

פיבי:וזאת הסיבה לכך שזה נראה כל כך טוב, בגלל שבאופן אינסטינקטיבי את רואה את ההבדל בין עבודה שנעשתה כך לבין עבודה שנעשתה באופן אגואיסטי. לכן הדוגמניות האלה מתעוררות לחיים באופן כל כך אינטנסיבי כשאת עובדת איתן. זה כמו קסם.